Jdi na obsah Jdi na menu
 


SPAC 2019 - 10. závod: Cena Continentalu Frenštát p.R.

15. 6. 2019

spac_2019_01_dsc_0561.jpgV sobotu 15. 6. 2019 jsme se rozhodli zúčastnit cyklistického závodu, pořádaného v rámci seriálu SPAC Cena Continentalu Frenštát p.R., která se jede z frenštátského náměstí, Trojanovice a po Knížecí cestě na Pustevny.

Dnes jsme si pěkně rozdělili úlohy. Manželka vyrazila na náměstí a potom se stáhne ke kostelu, kde bude fotit, jak odstartují. Já, Zbyněk a Martina jsme autem dojeli na Ráztoku, tady mě při parkování mile překvapilo, že ZTP má slevu. Zbyněk pak vytlačil Martinu cca na 3,5 km, no a já se vypravil lanovkou nahoru na Pustevny, do cíle závodu.

Jsem nahoře a potkávám známé tváře tak jsme se „chytli“ za jazyk, že najednou bylo půl jedenácté a já měl fofry si nachystat kameru a fotoaparát, než se tu objeví první závodník. Rozhlížím se, zatím marně, zda tu nenajdu někoho, kdo má volné místo v autě, aby mě stáhl zpět na Ráztoku, ať stihneme dojet domů do Frenštátu p.R., aby Zbyněk mohl na vyhlášení.

Startuje se ve dvou vlnách, 10:10 a 10:15, takový čas je kvůli průjezdu vlaku. Za Frenštátem se přejíždí koleje, tak aby nebyla nějaká kolize.

10:40 a je tu první závodník, pronásledován dalšími a dalšími. Sem tam je větší, či menší mezerka, ale cca v 11:00 jsou tu všichni. Tak teď už se jen rychle dostat dolů. No, paráda, potkal jsem známého, který mě dolů sveze, tak je reálné, že vyhlášení Zbyněk stihne a já s Martinou už zůstaneme doma. Manželka nám zatím připravila výborný oběd, tak už se těšíme.

Na dnes jsou hlášeny bouřky, ale snad dorazí až odpoledne, prozatím se to drží. Sice se sluníčko občas schová za mraky, ale teploučko je stále velké a už i dusno, ještě, že pofukuje větřík.

Tak, ale už jsem na Ráztoce, Zbyněk s Martinou už čekají u auta, tak je naložím a jedeme domů.

Pěkný závod, pěkné počasí, co víc si člověk může přát, snad je to, aby mu takových závodů vyšlo navštívit více.

 

Fotogalerie ze závodu ZR, ER, FR

 Video bude doplněno později  (nevím ale jakou hudbou mám doplnit)