Jdi na obsah Jdi na menu
 


Stavařská SPEDOS tisícovka - Memoriál Edy Rady - 2017

3. 6. 2017

spedos_1_dsc_0015.jpgDnes v sobotu 3. 6. 2017  jsme se s dcerou vypravili do Valašského Meziříčí na Memoriál Edy Rady – Stavařská SPEDOS tisícovka 2017.

Z domu jsme vyjížděli celkem pozdě, jelikož jsme ráno měli neplánované zdržení a hrozilo, že snad ani nepojedeme. Nakonec jsme to zvládli a krátce po deváté jsme vyrazili. Pro mě neštěstí v tom, že jsem netušil, kam vlastně mám jet, ale podařilo se a chvilku před startem už jsme byli na místě zvaném Štěpánov, kdy jsem měl plánované focení.

Sotva jsem Martinu posadil na vozík a odvezl do stínu, závod začal. Hromadný start v 10:00 hod, ale kousek za startem stoupání, takže než dojeli k nám, už byli trochu roztaženi, což bylo na focení jen výhodou.

Start a cíl pro jednotlivé kategorie

Žáci, Žákyně:
Start v 10.00 od SPŠS Valašské Meziříčí směr Štěpánov – Vrchovina – cíl lyžařský areál Veselá.
Studentky, Ženy 2, Muži 4:
Start v 10 hod od SPŠS Valašské Meziříčí směr Štěpánov – Vrchovina – lyžařský areál Veselá a pak ještě jedno kolo (sjezd lesními cestami do Hrachovce a pak návrat přes Štěpánov Vrchovina do lyžařského areálu Veselá viz přiložená mapa) s cílem lyžařský areál Veselá.
Studenti, Ženy 1, Muži 3:
Start v 10 hod od SPŠS Valašské Meziříčí směr Štěpánov – Vrchovina – lyžařský areál Veselá a pak ještě dvě kola (sjezd lesními cestami do Hrachovce a pak návrat přes Štěpánov Vrchovina do lyžařského areálu Veselá viz přiložená mapa) s cílem lyžařský areál Veselá.
Muži 1, Muži 2:
Start v 10 hod od SPŠS Valašské Meziříčí směr Štěpánov – Vrchovina – lyžařský areál Veselá a pak ještě tři kola (sjezd lesními cestami do Hrachovce a pak návrat přes Štěpánov Vrchovina do lyžařského areálu Veselá viz přiložená mapa) s cílem lyžařský areál Veselá.

Základní charakteristiky trati

Délka trasy Start–Cíl:    6 km, převýšení   288 m
Délka 1 okruhu:            8 km, převýšení   243 m

 

Typ trati

Délka

Počet kol

Nastoupané metry

Žáci, Žákyně

5,85 km

Start–Cíl

288 m

Studentky,Ženy 2

Muži 4

14,8 km

Start–Cíl + 1 okruh

531 m

Studenti, Ženy 1, Muži 3

23,3 km

Start–Cíl + 2 okruhy

785 m

Muži 1, Muži 2

32,9 km

Start–Cíl + 3 okruhy

1 040 m

 

Jakmile závodníci projeli, naložil jsem Martinu do auta a pomalu popojížděli proti směru trasy závodníků, pod kopec, kde jsme ještě udělali několik fotek. Po jedenácté hodině jsme se vydali na cestu domů. Nechtěl jsem se tu déle zdržovat, protože teplo stoupalo ( a zítra míníme jet na časovku SPACu na Morávku), raději jsem se rozhodl jet domů.

 

Fotogalerie ze závodu - MM 

Fotogalerie ze závodu