Jdi na obsah Jdi na menu
 


Studénecká pětka - 2020

9. 9. 2020

studenka_1_dsc_0170.jpgJe středa 9. 9. 2020 a ve Studénce se koná běžecký závod – Studénecká pětka. Chci se jet podívat, před pěti léty jsem tam byl a závod se mi líbil. Štefan s Majkou si dovolenkují, tak jedu sám. Jedu o něco dříve, chci se zastavit u rodiny. Už dlouho jsme se neviděli, tak využívám situace, že pojedu okolo.

Po 16:00 hod vyjíždím do Studénky. Jsem na místě, zaparkuji a jdu k prezentaci. Udělám pár fotek a asi 20 min před startem beru kolo a jedu na trať. Chci fotit cca 2 km od startu.

Letos je tu velký počet závodníků. Na start se postavilo celkem 194 závodníků na dvou tratích. Jedna tradiční na 5 km a druhá pro ty, kterým je to málo na 12 km. Také probíhají dětské závody na 2 km. Ty ale neuvidím, protože budu mimo.

V 17:00 startuje první vlna na 12 km, v 17:05 druhá vlna na 5 km. Jsem na trati a čekám na prvního závodníka. Netrvá to dlouho a je tady, pronásledován dalšími. Nejdřív z dlouhé trati a posléze se přidávají a proplétají mezi sebou i ti z 5 km. Je tu hodně známých tváří a někteří na mě povolávají, jak probíhají. Je to milé.

Přibližně po hodině jsou v cíli všichni. Letos poprvé se běželo s čipy. Je to velké usnadnění měření času v cíli, i počítání výsledků. Díky tomu se i vyhlášení uspíšilo. I tak, než se vyhlásily všechny kategorie, bylo téměř 19:00 hod.

Tak a můžu domů, než dojedu, bude skoro osm. Opět jsem si užil závod.

 

Fotogalerie ze závodu