Jdi na obsah Jdi na menu
 


TRIPLE3RUN 2018

24. 6. 2018

triple_dsc_0850.jpgJe sobota 23. 6. 2018 a u Valašské hospody u Janíka na Horečkách, je start závodu TRIPLE3RUN, který pořádá TOBI sport Frenštát pod Radhoštěm.

Ten mumraj před startem a samotný start, jsem musel oželet z důvodů povinností doma, ale hned pár minut po dvanácté sedám na kolo a ujíždím do serpentin mezi hotelem Bartoš a Janíkem. Tady si počkám na dobíhající závodníky. Do cíle mají zhruba 300 m.

Tak to mi vyšlo na fous, nachystám se, počkám asi 5 min, možná i méně a je tu první závodník. I když mnohé znám od vidění, jména si samozřejmě nepamatuji. Po třicetikilometrovém běhu jsou závodníci roztaženi, není divu, vyběhnout 3x na vrchol Velkého Javorníka a seběhnout dolů, není žádná legrace. Však je to na závodnících vidět, že toho mají plné zuby. Ale najdou se i tací, co mají ještě sil dost a závěrečné stoupání k Janíkovi, ještě zvládají během.

Já pendluji nahoru a dolů po serpentinách a fotím z různých míst. Po hodině se jdu do cíle pozeptat, kolik že borců je ještě na trati, mnoho už jich nezbývá, tak jdu ještě nazpět do serpentin a chvíli fotím. Po druhé jdu k cíli. Tady mi pořadatelé nabízí občerstvení a bramboračku, kterou s radostí přijímám a s chutí se do ní pouštím. Byla opravdu výborná, děkuji.

Diskuzí si krátíme čas do vyhlášení výsledků. Čeká se na nejstaršího účastníka, až doběhne. Ještě chybí 5 nebo 6 závodníků, ale já už se loučím se všemi a pomalu se dávám na cestu domů, za chvíli budou tři a holka bude vstávat, tak ať jsem doma.

I přes nepřízeň počasí, kdy byly dešťové přeháňky a po čtvrteční změně nastalo chladnější počasí s teplotami kolem 12°C  – 15°C, bylo na závodech moc dobře. Jsem spokojen s tím, že jsem se mohl aspoň na chvíli podívat na závody, přijít na jiné myšlenky, aspoň na chvíli všechno hodit za hlavu a jen se bavit.

 

Fotogalerie ze závodu