Jdi na obsah Jdi na menu
 


Veřovská desítka_2015

11. 4. 2015

v_10_1.jpgPo včerejším kulturním vyžití, jsem se dnes v sobotu 11. 4. 2015 vypravil na Veřovskou desítku, pořádanou TJ Orel Veřovice. i když v okolí probíhaly další dva závody, byl tento obsazen vskutku královsky.

Vyjíždím kolem 9:00 hodiny, tentokráte na kole. Je nádherné slunečné ráno, jen vítr trochu víc zesílil, ale jede se dobře a za chvíli jsem před KD ve Veřovicích. Tady už se to hemží závodníky všech věkových kategorií, od nejmenších v kočárku, až po ty dříve narozené.

Zaparkuju kolo, vytahuju aparát a začínám se cítit jak zuřivý reportér…. Je tu tolik lidí, že nevím, co fotit dřív. Tak pár fotek venku a jdu vyfotit prezentaci… Fronta stojí pomalu až k cestě. Mají to ale dobře zorganizované a tak prezentace probíhá vskutku rychle. Ani se nestačím rozkoukat a už se chystá první závod.

Nejdříve startují předškoláci, potom mládež, po nich dorostenci…. Vždy holky a kluci zvlášť. Nakonec přijdou na řadu maminky a tatínkové s miminama v kočárcích. Je to fofr a za chvíli již pořadatelé hlásí, aby se na start přichystali dospělci na hlavní závod, na 10 km. Startuje se před KD, běží až před Mořkov, kde je otočka a běží se zpět do Veřovic, kolem KD stále nahoru, až k odbočce na Velký Javorník, kde je opět otočka a už se sbíhá asi kilometr do cíle.

Po odstartování hlavní kategorie, startuje ještě kategorie příchozí, ta je bez ohledu na věk. Kluci a muži běží 3 km, holky a dámy 2 km. Než se tento závod dokončil, přibíhá první závodník hlavního závodu a probíhá kolem KD nahoru. Za chvíli je v cíli.

Za asi hodinku je závod u konce. Teď přichází na řadu vyhlášení dětských kategorií. Po sečtení výsledků, pak asi někdy kolem půl druhé se začíná losovat tombola a po ní následuje vyhlášení nejlepších z hlavního závodu. Na to už nečekám a jedu domů.

Byl to zas jednou nádherný závod, podtržen překrásným počasím. Díky pořadatelům vše probíhalo jak po drátku, bez zbytečných prostojů a zdržování.

Příští týden je „povinná“ pauza a pak už zase něco bude.

Fotogalerie ze závodu – 1. část

Fotogalerie ze závodu – 2. část