Jdi na obsah Jdi na menu
 


Výšlap na Lysou horu - 10_Silvestrovský

31. 12. 2020

lc_10_1_dsc_0062.jpgOpět uběhl jeden rok. Neobyčejně zvláštní vzhledem ke covidu-19. Časté zákazy (zákaz všech akcí nad 100 lidí, pak celostátní karanténa, zákaz vycházení v době od 23 do 5 hodin)  pak uvolnění. Několikrát během roku. Nošení roušek kryjících nos a ústa je celou dobu povinné. Prozatím do 10. ledna 2021. A co teď s načatým večerem a Silvestrem?

Nezbývá nic jiného než dopoledne vyrazit na Lysou horu, po návratu domů vydatně poobědvat, dát si 20, 30 nebo 40 a pak sledovat televizi. A když usnu? Nic zlého se nestane. Svět se bude točit dál jako doposud a přivítám nový letopočet až ráno.

Jelikož jsem dnes cestoval sám a silnice byly namrzlé, využil jsem autobusové dopravy a do Frýdlantu n.O. jsem byl jediným cestujícím. Po několika minutovém čekání jsme se již ve větším počtu vydali směrem Malenovice. Mé sdělení, že chci seniorské jízdné na Borovou, řidič přeslechl, ale ať má synek radost.

Z Borové jsem šel dnes poprvé, tudíž jsem nevěděl co mě čeká mezi Borovou a Hradovou. Teď už to vím a nebylo toho málo. Pokračování trasy od Hradové znám již téměř z paměti, protože za posledních 17 let jsem dnes pokračoval již po 37.   

Vrcholu Lysé hory jsem dosáhl těsně po 10.hodině, pobyl něco málo přes dvě hodiny a pak se vydal přes Lukšinec na vlak do Ostravice, kde jsem stihl vlak ve 13 hodin. Domů jsem docestoval po 14.hodině.

 

Fotogalerie zde