Jdi na obsah Jdi na menu
 


Závadská desítka RUN - 2020

13. 6. 2020

dsc_0079.jpgBěhem týdne jsme se domluvili se Štefanem a Mirou, že bysme spolu mohli jet v sobotu na Závadskou desítku RUN. Tuto sobotu 13. 6. 2020 jsem měl na výběr ze tří závodů. Jedním z nich byl BZ MiomoveRUN ve Slavičíně, druhým byl ve SPACu Memoriál Aloise Dohnala a třetím byla Závadská desítka RUN. Když kluci jeli do Závady, rozhodl jsem se jet s nimi, jelikož jsem na tomhle závodě ještě nebyl, tak jsem byl celkem i zvědavý.

Vyjíždíme v 7:00, máme před sebou nejméně hodinu a půl cesty a hoši tam chtějí být dříve. Do Příbora jedeme jen se Štefanem, ale tady přesedáme k Mirovi do auta a už frčíme ve třech.

V půl deváté jsme na místě. No, to mám času, co já budu dělat. Tak se vydávám na trať, abych se podíval, kde se to vlastně běží. Projdu se po trati, potom se vrátím k prezentaci.

Chvíli před startem jdu asi 400 m, tady mám celkem přehled. Dokonce slyším, jak mluví pořadatel před startem, a potom i startovní povel. A už vidím, jak vybíhají ze zatáčky, profrčí kolem mě, během asi 15 vteřin vidím už jen záda posledního.

Pak jsem popošel asi 200m dále, kde na kraji lesíka chci fotit, jak se budou vracet do cíle. První je tu za odhadem 45 min, ale potom je pole natolik roztrhané, že poslední závodník dobíhá za hodinu třicet. To už jsem v cíli, jelikož jsme se nedomlouvali, zda budeme čekat na vyhlášení, či nikoli. Nakonec počkáme, vyhlášení začíná po půl dvanácté. Po vyhlášení jedeme domů.

 

Fotogalerie ze závodu