Jdi na obsah Jdi na menu

Zlínská 50 - 2019: Zbyněk

1. 10. 2019

p2040095.jpgZbyněk - v neděli 29. září jsem se šel podívat na MTB závod Zlínská 50, který se jel jen kousek od domu. Po úspěšném zdolání afrického moru prasat se pořadatel ZL CYCLING, z. s. chystal závod vrátit na původní trasu s jedním velkým okruhem. Po odezvě závodníků se ale jelo jen na mírně upraveném okruhu, který pořadatelé loni nouzově vymysleli v lese na kopci mezi Zlínem a Malenovicemi.  Ve 12 hodin odstartovali od sportovní haly pod zimním stadionem na rozdíl od loňska společně závodníci na delší trasu 42 km s převýšením 1037 m (3 okruhy) i kratší trať na 1 kolo (15 km / 395 m). Z pár sobotních minipřeháněk toho moc nespadlo, tak se při krásném počasí od kol při 20°C pěkně prášilo. Do 2. okruhu najížděla ještě cca 5-ti členná skupinka a do posledního kola už jen 3 členná. V posledním krátkém výjezdu na Maják (vysílač na Tlusté hoře) cca 3 km před cílem za to vzal Marek Rauchfus (Kross Bikeranch team), kterého s pár metrovou ztrátou stíhal už jen Tomáš Strnka (Bike Team Sazovice). Marek Rauchfus si vybudoval náskok, který při slalomu mezi pomalejšími závodníky a následném sjezdu zvýšil a s náskokem 25 vteřin zvítězil za 1:31:29. První ženou byla jeho týmová kolegyně Jana Pichlíková, která dojela v čase 1:51:02 na celkovém 40. místě.

Celkem se závodu zúčastnilo 295 závodníků na dlouhé a 102 závodníků na krátké trati.

Tak snad se za rok pojede ještě v lese, protože kůrovec se citelně zakousl i do lesů nad Zlínem a  dřevorubci zde poslední dobou pracují opravdu rychle.