Jdi na obsah Jdi na menu
 


Běhy Zlín 2021 - 8.závod: Strojařská desítka

18. 9. 2021

bz_01_dsc_0049.jpgTak jsme se v sobotu 18. 9. 2021 s manželkou a Štefanem opět vypravili do Zlína na závody. Běhy Zlín pořádají další ze série závodů - Strojařskou desítku. Vyjíždíme kolem sedmé hodiny a před devátou jsme na místě. Když jsme přijeli na točnu, viděl jsem, že Zbyněk s dalším pořadatelem začínají stavět oblouk. Tak jsem zastavil a šel jsem za nimi, trochu jim pomoci a zopakovat si mladší roky, kdy jsme jezdili se SPACem a stavěli brány. Potom jsem zavezl auto zaparkovat, manželka šla ke snaše na besedu a my se vydali na závod.

Strojařská desítka se běží kousek za domem, kde Zbyněk s rodinou bydlí, tak to nemáme daleko na start. Chvíli se placatím u prezentace, ale pak sedám na kolo a jedu na 2,5 km, kde je otočka pěti kilometrové trasy. Letos to mají "vychytané" stojí tu pořadatel s cedulemi a koriguje běžce. Tak jsem se dal s paní do řeči a málem bych propásl první závodníky.

Tak už to běží jak na drátku, pěkně jeden za druhým, tady už jsou roztaženi, tak se mi dobře fotí, nemám frmol. Když proběhne poslední (dle mých propočtů), vydal jsem se k cíli, abych zastihl prvního z desítky. Měl jsem co dělat, už mi to tak nešlape, jak dřív, ale zvládl jsem to.  V cíli jsem zahlédl fotografa, tak jsem šel kousek před cíl, nemusíme mít shodné fotky z jednoho místa. 

Po doběhnutí posledního závodníka jdu do cíle. Počkáme na vyhlášení. Štefan byl opět na bedně, umísti se na 3. místě v kategorii, za což mu gratuluji, Zbyněk se umístil na 8. místě v kategorii. 

Tak a můžeme domů, naložím manželku, Štefana, Zbyňka a Toma a ujíždíme do Frenštátu. Zbyněk s Tomem se zítra chystají na dny NATO.

Opět pěkný závod, počasí tak akorát, byl to pěkný výlet.

 

Fotogalerie ze závodu FR

Fotogalerie ze závodu ZR