Jdi na obsah Jdi na menu
 


Koňská mast Beskydská sedmička 2021

29. 8. 2021

b7_1_dsc_0008.jpgPo pátečním „komorním“ běžeckém závodu Palkovice-Kubánkov-Palkovice jsem se dnes byl podívat nejdříve na frenštátské náměstí, kde byl cíl závodu Koňská mast Beskydská sedmička 2021. Tento náročný závod přes sedm beskydských „kopců“ trvá od pátku do neděle.

Během týdne jsem se byl podívat na náměstí, jak pokračuje stavba „schodů“, kde bude pomyslná tečka celého závodu a jeho zázemí.

Jelikož páteční start přibližně 3 000 závodníků byl rozdělen do tří vln, nedošlo k ucpání tratě a pomalejší běžci nebyli na trati 2 noci.

V sobotu, krátce po mém příchodu doběhl do cíle budoucí vítěz v kategorii jednotlivci. S malými odstupy doběhli i běžci na 2. a 3. místě a několik dvojic.

Během několika hodin jsem přecházel z náměstí k Jandovu stromořadí, hotelu Bartoš, zimnímu stadionu a zpět. Někteří běželi, jako by měli trasu ještě před sebou, byli úplně v pohodě, ale bylo pár jedinců, se kterými to zamávalo a dobíhali už jen silou vůle a setrvačností kladli nohu před nohu. No, nadarmo se neříká, že je to velmi náročný závod.

Smekám klobouk přede všemi.

 

Fotogalerie ze závodu